preparat DMSO

Prozdrowotne właściwości preparatów z DMSO

Dimetylosulfotlenek, czyli popularny DMSO jest składnikiem wielu preparatów, stosowanych w medycynie alternatywnej jako skuteczny specyfik, wspomagający leczenie wielu chorób, w tym nowotworów, zwyrodnienia stawów lub procesie gojenia się trudnych ran.

Jak działa DMSO?

Naturalny związek siarki, a jednocześnie produkt uboczny, powstający podczas wytwarzania papieru stosowany jest zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Może być podawany poprzez wypicie, wchłonięcie przez skórę lub w formie zastrzyku. DMSO wpływa na poprawę funkcjonowania układu immunologicznego, przy jednoczesnym działaniu antywirusowym, antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Jego szerokie właściwości pozwalają wykazywać się skutecznością działania nawet w przypadku złożonych schorzeń.

Jakie właściwości wykazuje DMSO?

DMSO doskonale sprawdza się w leczeniu zwyrodnieniowej choroby stawów (czytaj więcej). Zastosowanie w formie maści lub żelu miejscowo, posiada właściwości łagodzące ból. Może być stosowany w przypadku ran o utrudnionym przebiegu gojenia, a także w przypadku powstałych odleżyn. Osoby, skłonne do leczenia metodami niekonwencjonalnymi upatrują w zastosowaniu DMSO skutecznej terapii nowotworów, mimo, iż jego działanie nie zostało do tego pory objęte badaniami wielkości dawki. W przypadku śródmiąższowego zapalenia pęcherza, DMSO jest substancją, stosowaną na receptę. Używany jest podczas chemioterapii, gdy dojdzie do wynaczynienia leku, a także podczas zamrażania tkanek oraz przechowywania próbek biologicznych.

Czy DMSO jest lekiem na nowotwory?

Działanie prozdrowotne DMSO jest niezwykle szerokie dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, przeciwwirusowym, jednak największą tajemnicą tej substancji jest jej działanie na nowotwory. Wiele osób w działaniu DMSO upatruje leku na raka, jednak oficjalnie skuteczność tej substancji nie została potwierdzona, a leczenie za jej pomocą nie zostało ujęte w zestawie metod leczniczych na nowotwory. Potwierdzono natomiast działanie spowalniające rozwój nowotworów. Czy będzie to istotny przełom oraz nadzieja dla wielu osób, zmagających się z nowotworami?

Skutki uboczne działania DMSO

Wszystkie substancje poza właściwościami prozdrowotnymi wykazują działania niepożądane. Nie inaczej jest w przypadku produktów DMSO (zobacz dostępne produkty), które objawiają się w postaci zapachu czosnku na skórze, niestrawności, podrażnień skóry po aplikacji, reakcji alergicznych na skórze (swędzenie, pieczenie), bólu głowy, nudnościami, zaparciami lub utratą apetytu. Skrajnie, może doprowadzić do śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.